AKTUALNOŚCI
16 07 2019
Przekazanie dowodzenia w Task Force Warrior
  • drukuj

 

W dniu 14 lipca br. w bazie BAF Bagram odbyło się przekazanie dowodzenia w Dowództwie Batalionowej Grupy Zadaniowej odpowiedzialnej za ochronę i bezpieczeństwo (Force Protection).

 

Uroczystość zgromadziła wielu dostojnych gości, zaproszonych na przekazanie obowiązków pomiędzy dowódcami TF Warrior a TF Cobalt.W uroczystości udział wzięli również polscy żołnierze na czele z ppłk. Markiem Rusnarczykiem, żołnierze 2 plutonu ochrony oraz wojskowa asysta honorowa z flagą państwową z godłem RP na drzewcu.

 

Uroczystość rozpoczęła się od odegrania hymnu Stanów Zjednoczonych. Kolejnym punktem uroczystości było zastąpienie sztandaru TF Warrior przez sztandar TF Cobalt.

 

Żołnierze 2 plutonu ochrony wspólnie z żołnierzami armii Stanów Zjednoczonych, Czech, Gruzji oraz Bośni i Hercegowiny stanowią grupę zadaniową realizującą zadania związane z ochroną bazy, kluczowego personelu oraz pracowników wykonujących prace na potrzeby prawidłowego funkcjonowania bazy BAF Bagram.

 

Na zakończenie uroczystości odegrano pieśni reprezentacyjne obydwu jednostek, po czym nastąpiła wymiana upominków okolicznościowych. Delegacja żołnierzy podziękowała zdającemu obowiązki Dowódcy TF Warrior za współpracę i pomoc w realizacji zadań mandatowych na teatrze, następnie wszyscy jej uczestnicy udali się na wspólny poczęstunek.

 

Tekst: kpt. Radosław Osiński

Zdjęcia: sierż. Grzegorz Jankowski

‹‹ cofnij