AKTUALNOŚCI
12 07 2019
Wielki mecz – już jutro
  • drukuj

W sobotę 13 lipca, już po raz ósmy drużyna Wojska Polskiego zmierzy się z teamem Marcina Gortata.

 

„Hej, hej, tu NBA!” 

– to hasło, bliskie jest sercu wielu zawodników drużyny Wojska Polskiego, a ten entuzjastyczny okrzyk od lat 90’ do dziś pozostaje synonimem magii tego pięknego sportu.

 

Zawodnicy drużyny Wojska Polskiego uczestniczą aktualnie w zgrupowaniu sportowym, które poprzedzone było długim procesem przygotowań indywidualnych. Od tygodnia, każdego dnia, realizowane były dwa treningi dziennie, uzupełnione odpowiednim czasem na regenerację. Wszystko zostało zaplanowane tak, aby szczyt formy żołnierzy przypadł na najbliższą sobotę – dzień ostatecznego starcia.

 

Cykl przygotowawczy podsumowuje trener reprezentacji żołnierzy Dariusz Bartela: - „W Wielkim Meczu Gortat Team vs Wojsko Polskie stawiamy na dobrą zabawę, aczkolwiek łatwo skóry nie oddamy. Zawodnicy reprezentujący Wojsko Polskie są w dobrej dyspozycji, a ich forma z dnia na dzień rośnie. Cieszę się i jestem niezmiernie dumny, że mogę być szkoleniowcem drużyny Wojska Polskiego i mam szansę uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu, w tak doborowym towarzystwie.”

 

Trenerowi wtóruje kierownik drużyny starszy sierżant Łukasz Musz: - „W przygotowaniach przyświeca nam motto guru wielu z zawodników - Michaela Jordana: „Mogę zaakceptować porażkę, ale nie mogę zaakceptować braku próby”. Mimo, że do meczu podchodzimy, jako do rozrywki, którą on faktycznie jest, ale nie znaczy to, że nie będziemy próbować. Jest dla nas ogromnym zaszczytem fakt, że możemy wystąpić pod szyldem Wojska Polskiego. Napawa nas to dumą i wiem, że podobnie czują wszyscy zawodnicy. Jest to dla nas ważne, że spośród tylu świetnych i zdolnych żołnierzy, to właśnie my zostaliśmy wybrani do reprezentacji Wojska Polskiego, w meczu przeciwko drużynie Marcina Gortata. Nasze zaangażowanie przeniesiemy na parkiet.”

 

Tekst: mjr Adriana Wołyńska

Zdjęcia:st. sierż. Roman Sypczyński

 

***

 

Od zespołu DO RSZ:

W jutrzejszym meczu, Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych im. generała Bronisława Kwiatkowskiego reprezentować będzie major Adriana Wołyńska. Oczywiście trzymamy kciuki za naszą reprezentantkę i całą drużynę Wojska Polskiego. Powodzenia!

‹‹ cofnij