AKTUALNOŚCI
11 07 2019
Afganistan – Udział w modlitwie o pokój
  • drukuj

 

W dniu 9 lipca, żołnierze X zmiany PKW RSM zgromadzeni w kaplicy w bazie Bagram w Afganistanie uczestniczyli w wielkiej modlitwie o pokój na świecie, w ramach 31 Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży, największego w Europie spotkania o charakterze sportowym, kulturalnym i religijnym.

 

Późną, wieczorną godziną przez łączność internetową z Warszawą, gdzie  przybyły setki dzieci i młodzieży z Polski, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Kazachstanu, Rosji i innych krajów Europy, modlitwę prowadzili kapelani Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego: ks. ppłk Ireneusz Biruś w Polsce i ks. kpt. Sebastian Semrau w Bagram w Afganistanie.

 

Młodzież wraz z dziećmi na żywo zadawała mnóstwo pytań o parafię wojskową w Afganistanie i służbę księdza kapelana między żołnierzami na misji. Wszyscy zgromadzeni w Warszawie oraz żołnierze PKW wraz ze swym kapelanem wspólnie odmówili modlitwę Ojcze Nasz z prośbą o pokój na świecie. Na zakończenie, ks. kpt. Sebastian Semrau z Afganistanu udzielił wszystkim błogosławieństwa Bożego.

 

Tekst: ks. kpt. Sebastian Semrau

Zdjęcia: kpt. Radosław Osiński

‹‹ cofnij