AKTUALNOŚCI
06 06 2019
Wśród saperów VI Zmiany PKW Irak
  • drukuj

 

Dowódca VI Zmiany PKW Irak – płk Mariusz Janikowski spotkał się z żołnierzami plutonu inżynieryjnego VI Zmiany PKW Irak.

 

Niezwykle trudne warunki klimatyczne, pustynne tereny, wysoka temperatura, codzienne wyjazdy. Tak w dużym skrócie można scharakteryzować codzienną służbę polskich saperów. Jak ważną rolę odgrywają pododdziały inżynieryjne, nie trzeba tego nikomu tłumaczyć, to dzięki ich zabezpieczeniu inżynieryjnemu funkcjonują bazy wojsk koalicyjnych podczas współczesnych konfliktów.

 

Polscy saperzy od czterech miesięcy wykonują zadania wsparcia inżynieryjnego na rzecz wojsk koalicyjnych. W czasie wizyty w bazie Al Asad dowódca VI Zmiany PKW IRAK – płk Mariusz Janikowski wyraził swoje uznanie dla służby polskich saperów w Iraku. „Służba, którą na co dzień wykonujecie na rzecz naszych koalicjantów jest szczególnie ważna, to od Waszego zaangażowania i Waszych umiejętności zależy bezpieczeństwo wielu żołnierzy. Wiem, że działacie z największym poświeceniem i zaangażowaniem. Pełniąc służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Iraku wykorzystujecie swoje ogromne doświadczenie. Zawsze możemy na Was liczyć i za to Wam bardzo dziękuję.” – płk Mariusz Janikowski.

 

Tekst: por. Bartłomiej Kulesza

Zdjęcia: kpt. Paweł Szumski, sierż. Łukasz Wiącek

‹‹ cofnij