AKTUALNOŚCI
09 05 2019
Rocznica zakończenia II Wojny Światowej
  • drukuj

Żołnierze IX zmiany PKW Afganistan RSM pamiętali o obrońcach Ojczyzny, wszystkich poległych i zamordowanych podczas II Wojny Światowej.

 

W dniu 8 maja br. żołnierze IX zmiany PKW Afganistan RSM podczas uroczystego apelu z okazji 74 rocznicy zakończenia II Wojny  Światowej w Europie, oddali hołd walczącym o wolność, którzy ofiarą swojego życia poświadczyli, że „ Jeszcze Polska nie zginęła..”.

 

Podczas swojego wystąpienia dowódca PKW płk dypl. Piotr Kriese podkreślił: „Dzisiejsza uroczystość zobowiązuje szczególnie nas żołnierzy Wojska Polskiego do wspomnienia bohaterów, którzy złożyli życie w obronie Ojczyzny. Nasza pamięć i szacunek powinny być najlepszym wyrazem wdzięczności dla nich. Jednocześnie pamiętajmy, że pokój z którego dobrodziejstw dziś korzystamy, jest najważniejszym darem dla potomnych, pozostawionym przez bohaterów tamtych czasów. Składamy dzisiaj hołd i oddajemy honor wszystkim poległym, szczególnie tym, którzy spoczywają w anonimowych zapomnianych mogiłach na całym świecie.”

 

Po odczytaniu apelu pamięci przez oficera wychowawczego PKW, dowódca wręczył listy gratulacyjne, w których podziękował za wzorowe wykonywanie zadań mandatowych w ramach służby w składzie IX zm. PKW Afganistan RSM.

 

Tekst: kpt. mar. Daniel Mazur

Zdjęcia: kpt. Rafał Puczka

‹‹ cofnij