AKTUALNOŚCI
23 04 2019
Święta Wielkanocne VI Zmiany PKW Irak
  • drukuj

 

Polscy żołnierze VI Zmiany PKW Irak, mimo że z dala od rodzinnych domów, to wspólnie, w wyjątkowej atmosferze, zasiedli do wielkanocnego stołu.

 

Z czym kojarzą się Święta Wielkanocne? Zapewne z możliwością spotkania z najbliższymi, dzieleniem się jajkiem święconym, z odpoczynkiem od codziennego zgiełku. Trudno jednak zadbać o świąteczny klimat w sytuacji, gdy jest się z dala od domu. Mimo to polscy żołnierze VI Zmiany PKW Irak doskonale wiedzą, jak stworzyć choćby namiastkę tradycyjnych polskich świąt.

 

W Wielką Sobotę w miarę możliwości we wszystkich bazach w których stacjonują polscy żołnierze odbyło się tradycyjne święcenie pokarmów. O sferę duchową żołnierzy zadbał kapelan kontyngentu – ks. por. Rafał Daniec odprawiając świąteczne msze rezurekcyjne. W uroczystościach kościelnych uczestniczyli również żołnierze wojsk koalicyjnych.

 

We wszystkich bazach polscy żołnierze usiedli do śniadania wielkanocnego w trakcie którego podzielili się święconką i złożyli sobie życzenia. W wielkanocny poniedziałek wszyscy spotkali się podczas uroczystego obiadu. Był to okres wspólnych spotkań i rozmów, gdzie czas szybko minął, tak samo jak święta, po których wszyscy żołnierze wrócili do wytężonej służby i wykonywania zadań służbowych na najwyższym poziomie z duchem świątecznego entuzjazmu.

 

 

Tekst: por. Bartłomiej Kulesza

Zdjęcia: por. Bartłomiej Kulesza, st. chor. sztab. Waldemar Młynarczyk, mł. chor. Krzysztof Brzechwa

‹‹ cofnij