AKTUALNOŚCI
10 04 2019
9. rocznica katastrofy smoleńskiej
  • drukuj

 

 

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci.

Wisława Szymborska

 

 

W dniu 10 kwietnia br., w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych uczczono pamięć śp. generała Bronisława Kwiatkowskiego, który w 2010 roku zginął w katastrofie lotniczej w drodze na uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej.

 

Delegacja dowództwa, na czele z Zastępcą Dowódcy Operacyjnego RSZ gen. dyw. pil. dr inż. Tadeuszem Mikutelem, w zadumie oddała hołd śp. generałowi Bronisławowi Kwiatkowskiemu, tragicznie zmarłemu Dowódcy Operacyjnemu Sił Zbrojnych. Pod obeliskiem, wieniec w imieniu Prezesa Rady Ministrów złożył gen. dyw. pil. dr inż. Tadeusz Mikutel oraz wiązankę od Dowódcy Operacyjnego RSZ złożył Szef Sztabu DO RSZ cz.p.o. płk Krzysztof Nolbert wraz z żołnierzami i pracownikami resortu obrony narodowej.

 

W 9. rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w całym kraju odbywa się szereg uroczystości upamiętniających wszystkie ofiary tragicznego zdarzenia z dnia 10 kwietnia 2010 roku.

W godzinach porannych, w Warszawie przed Pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej przy pl. Marszałka J. Piłsudskiego odbyły się główne uroczystości z udziałem najwyższych władz państwowych i Sił Zbrojnych RP, w których uczestniczył gen. dyw. pil. dr inż. Tadeusz Mikutel, reprezentujący Dowódcę Operacyjnego RSZ. Następnie Pan generał wraz z delegacją Dowództwa Operacyjnego RSZ udał się pod Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na Cmentarzu Wojskowym przy Powązkach.

Na grobie śp. generała Bronisława Kwiatkowskiego w Krakowie, złożona została wiązanka kwiatów od Dowódcy Operacyjnego przez delegację dowództwa z ppłk. Tomaszem Sieńko na czele oraz Panią Krystynę Kwiatkowską wraz z członkami rodziny śp. generała.

 

Tekst: Beata Cichosz

Zdjęcia: sierż. Patryk Cieliński

‹‹ cofnij