AKTUALNOŚCI
08 03 2019
Międzynarodowy Dzień Kobiet w PKW Łotwa
  • drukuj

 

8 marca br. również w PKW Łotwa obchodzono Międzynarodowy Dzień Kobiet, który ustanowiony został dla upamiętnienia walki o prawa wyborcze i równouprawnienie kobiet.  

 

W imieniu dowódcy kontyngentu, zastępca dowódcy – dowódca NEW mjr Grzegorz Szewczykowski reprezentując wszystkich żołnierzy mężczyzn złożył paniom pełniącym służbę w PKW Łotwa życzenia, wręczył kwiaty, oraz drobne słodkie upominki, dla osłody służby poza granicami państwa.

 

Tradycyjne życzenia zdrowia i gratulacje oraz podziękowania za profesjonalną służbę przebrzmiały w przemówieniu, w którym dowódca NEW powiedział: „Dziękuję za profesjonalizm, zaangażowanie oraz wyrażam uznanie za trud włożony w codzienną służbę. Służbę podczas, której jesteście żołnierzami, ale również pełnicie rolę matek i żon, a każdy mężczyzna zdaje sobie sprawę, że nie jest to łatwe”.

 

Wśród żołnierzy pełniących służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym na Łotwie, siedem pań reprezentuje płeć piękną na wszystkich szczeblach dowodzenia. Panie realizują powierzone zadania na najwyższym poziomie i spełniają się zawodowo w trudnej sztuce żołnierskiego rzemiosła.

 

Ponadto, wszyscy MY panowie z PKW Łotwa składamy najserdeczniejsze życzenia, pogody ducha, spełnienia najskrytszych marzeń i wytrwałości w dążeniach do wyznaczonych celów wszystkim kobietom bliskim naszym sercom to jest Babciom, Matkom, Żonom, Córkom i Wnuczkom Przyjaciółkom i Koleżankom.

 

Tekst: st. chor. st. Krzysztof Łukaszewicz

Zdjęcia: kpt. Janusz Głębocki

 

‹‹ cofnij