AKTUALNOŚCI
11 02 2019
PKW Afganistan – wizyta Dowódcy PKW w NKC Kabul
  • drukuj

 

Dowódca IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego płk dypl. Piotr Kriese odwiedził polskich żołnierzy wykonujących zadania mandatowe w bazie NKC (New Kabul Compound).

 

Na początku spotkania dowódca Zespołu Doradców ABS (Armour Branch School)  ppłk Jarosław Drąg, złożył meldunek w trakcie, którego przedstawił ocenę realizacji zadań oraz kierunki działania na kolejne miesiące. Wizyta była również okazją do złożenia podziękowań żołnierzom, którzy w codziennej służbie wykonują zadania doradczo – szkoleniowe. „Przed Wami nowe zadania związane ze szkoleniem afgańskiej armii, jestem przekonany że wykonacie je na bardzo wysokim poziomie”, powiedział dowódca kontyngentu.        

 

W czasie wizyty Dowódca PKW podkreślił jak ważne jest, aby realizując zadania tysiące kilometrów od rodzin i macierzystych jednostek, nie zapominać, że na bezpieczeństwo w Polsce składa się również nasza obecność w Afganistanie w ramach koalicji NATO (North Atlantic Treaty Organization), a sukcesy afgańskich żołnierzy odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, to także sukcesy Polaków, biorących udział w ich szkoleniu. Na zakończenie wykonano wspólne zdjęcie.

  

tekst: kpt. mar. Daniel Mazur

zdjęcia : ppłk Jarosław Drąg

‹‹ cofnij