AKTUALNOŚCI
18 09 2018
Wizyta Ambasador RP w Adazi
  • drukuj

Dr Monika Michaliszyn Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Łotewskiej złożyła wizytę żołnierzom w bazie Adazi.

 

W dniu 14.09.2018 roku po raz pierwszy w bazie Adazi złożyła wizytę żołnierzom nowo wyznaczona przez Prezydenta RP Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Łotewskiej dr Monika Michaliszyn. Panią ambasador wraz z Attache Obrony RP przywitał dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego mjr Arkadiusz Skórnóg, który w swoim przemówieniu złożył gratulacje z okazji nominacji na stanowisko Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Łotewskiej. Życzył również sukcesów w rozwijaniu wzajemnych stosunków pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Łotewską na niwie gospodarczej, kulturalnej oraz innej działalności wynikającej z pełnienia tak zaszczytnej funkcji. W trakcie apelu Dowódca PKW poprosił ambasador dr Monikę Michaliszyn oraz attache obrony ppłk. Piotra Pomazany o wręczenie wyróżnień oraz pamiątkowych odznak żołnierzom kontyngentu.

 

Po zbiórce odbyła się prezentacja uzbrojenia będącego na wyposażeniu polskich żołnierzy. W dalszej części goście wzięli udział wbriefingu z kierowniczą kadrą kontyngentu, w trakcie którego Dowódca przedstawił zadania PKW w ramach eFP Battle Group Latvia. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bazie Adazi Dowódca PKW przekazał wykonaną przez żołnierzy kryzę pochodzącą z czołgu PT-91 „Twardy”. Ostatnią częścią wizyty stanowił wspólny żołnierski posiłek, na którym żołnierze z plutonu zabezpieczenia zaprezentowali rzeźbę - odznakę 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

 

Tekst i zdjęcia: st. chor. Tomasz Wojewódka

‹‹ cofnij