AKTUALNOŚCI
06 08 2018
Sukcesy sportowe PKW Sophia
  • drukuj

 

3 sierpnia w amerykańskiej bazie wojskowej NAS 2 został rozegrany finałowy mecz turnieju „European Soccer Tournament” w piłce nożnej na boisku otwartym.

Turniej zorganizował amerykański MWR Sigonella (Morale,Welfare and Recreation). Finałowy mecz rozegrany został pomiędzy reprezentacją PKW EU SOPHIA, a amerykańską drużyną RAIDERS FC. Spotkanie po podstawowym czasie gry oraz dogrywce zakończyło się remisem (1:1), o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne w których lepsza okazała się reprezentacja PKW (4:3).

Dodatkowo w ubiegłym tygodniu 27 lipca zakończyły się rozgrywki zawodów „European Soccer Tournament” w piłce halowej, w których zwycięstwo odniosła również reprezentacja polskiego kontyngentu wygrywając w finale z drużyną USA wynikiem (3:2).

Na zakończenie należy zaznaczyć, że w trakcie obu rozgrywek drużyna PKW EU SOPHIA jako jedyna nie przegrała żadnego spotkania, a jedynym spotkaniem zakończonym remisem w podstawowym czasie gry był wczorajszy finał na boisku otwartym.  

***

Polski Kontyngent Wojskowy działa jako część operacji wojskowej Unii Europejskiej EUNAVFOR Med (European Naval Force Mediterranean). Jest to unijna operacja morska, której zadaniem jest przeciwdziałanie nielegalnemu napływowi migrantów do Europy oraz zwalczanie procederu handlu ludźmi. W ramach operacji SOPHIA realizowane są także zadania takie jak szkolenie libijskiej straży przybrzeżnej i marynarki wojennej. Ponadto obecność sił Unii Europejskiej w rejonie Morza Śródziemnego pozwala na egzekwowanie embarga, które zostało nałożone na dostawy broni do Libii przez Radę Bezpieczeństwa ONZ.

 

Tekst i zdjęcia: por. Damian Konopka

 

‹‹ cofnij