AKTUALNOŚCI
05 07 2018
Międzynarodowy Dzień KFOR 2018
  • drukuj

W zeszłą niedzielę, 1 lipca 2018 roku, w bazie Film City w Prisztinie odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Dnia KFOR.

 

Jest to wydarzenie organizowane corocznie przez KFOR w celu promowania zabawy, kultury i ducha rywalizacji dla lokalnego i międzynarodowego personelu cywilnego KFOR oraz ich rodzin.

 

W tym dniu wszystkie narodowości wchodzące w skład KFOR przygotowały punkty promujące gościnność oraz kulturę swoich krajów. Nie zabrakło również stanowiska promocyjnego wystawionego przez XXXVIII zmianę Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie. 

 

Polscy żołnierze przygotowali stoisko bogato wyposażone w materiały promocyjne propagujące kulturę naszego kraju. Odwiedzający mogli również skosztować tradycyjnego wojskowego poczęstunku, na który składała się, przygotowana przez żołnierzy kontyngentu, wojskowa grochówka.

 

Dodatkową atrakcją punktu promocyjnego było stanowisko, na którym dzieci biorące udział w wydarzeniu, miały możliwość zagrania w gry planszowe, kolorowania obrazków, a także malowania twarzy. Cały dzień przebiegał pod znakiem dobrej zabawy, gier i rozrywek dla najmłodszych, którzy licznie brali udział w Międzynarodowym Dniu KFOR.

 

 

Tekst i zdjęcia: Oficer Prasowy PKW KFOR

 

‹‹ cofnij