AKTUALNOŚCI
08 06 2018
Dowódca Operacyjny z wizytą w Rzymie
  • drukuj

W środę, 6 czerwca 2018 roku, Dowódca Operacyjny RSZ generał broni dr Sławomir Wojciechowski odwiedził, zlokalizowane w Rzymie, dowództwo operacji EUNAVFOR Med Sophia.

 

EUNAVFOR Med Sophia to unijna operacja morska, której zadaniem jest rozbijanie przemytu migrantów i handlu ludźmi w południowo-środkowej części Morza Śródziemnego. Zaangażowanych jest w nią 26 państw Unii Europejskiej, w tym Polska.

 

Podczas wizyty Dowódca Operacyjny RSZ spotkał się z Dowódcą EU OHQ w Rzymie adm. Enrico Credentino, który podsumował dotychczasowy przebieg działań prowadzonych w ramach EUNAVFOR Med Sophia. Adm. Credentino podkreślił znaczący wkład Polskiego Kontyngentu Wojskowego w realizację zadań mandatowych operacji. W spotkaniu uczestniczył również Szef Sztabu EU OHQ w Rzymie BG Achille Cazzaniga, który również podniósł temat zaangażowania polskich żołnierzy w rozpoznawanie, przejmowanie statków wykorzystywanych przez przemytników w południowo-środkowej części Morza Śródziemnego. BG Cazzaniga podkreślił znaczenie tych działań dla Włoch i całej społeczności europejskiej.

 

Wizyta w dowództwie operacji EUNAVFOR Med Sophia w Rzymie zakończyła się tradycyjną wymianą upominków. Dowódca Operacyjny RSZ dokonał również wpisu do Księgi Pamiątkowej.

 

Tekst i zdjęcia: mjr Adriana Wołyńska

‹‹ cofnij