AKTUALNOŚCI
12 04 2018
Spotkanie Dowódcy PKW Afganistan z Dowódcą TAAC-E
  • drukuj

 

Po Świętach Wielkanocnych br. w bazie Gamberi odbyło się spotkanie Dowódcy PKW płk Grzegorza Potrzuskiego z gen. bryg. Johnen B. Richardsonem, Dowódcą TAAC-E.

 

Spotkanie dotyczyło zwiększenia polskiego kontyngentu od VIII zmiany PKW i związanych z tym przygotowań pod względem zabezpieczenia logistycznego tego przedsięwzięcia.Generał Richardson stwierdził, iż wzajemna, bardzo dobra współpraca strony polskiej i amerykańskiej zapewni realizację wszystkich przedsięwzięć zgodnie z uprzednimi terminami i ustaleniami. 

 

W czasie spotkania gen. Richardson podkreślił duże zaangażowanie polskich żołnierzy oraz profesjonalne przygotowanie do wykonywania zadań na teatrze działań w rejonie misji. Nadmienił także, o bardzo dobrych relacjach z żołnierzami koalicji oraz 201 Korpusu ANA, co wpływa bardzo korzystnie na międzynarodową współpracę.

 

Po spotkaniu dowódca PKW udał się do miejsc pracy żołnierzy plutonu ochrony, doradców oraz operatorów „SCAN EAGLE”, a także żołnierzy 201 Korpusu ANA w Central Joint Operations Centre (CJOC), gdzie jest prowadzona koordynacja wszystkich operacji w strefie działań RSM.

 

Ostatnim elementem wizyty była wymiana upominków.  

‹‹ cofnij