AKTUALNOŚCI
12 02 2018
„LOTnicy” z Doboju nie zwalniają tempa
  • drukuj

 

Zbliżająca się rotacja kontyngentu nie jest powodem do wygaszania swoich działań. Wręcz przeciwnie. Zespół Łącznikowo-Obserwacyjny z Doboju, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Szkoły dla Pokoju”, przekazał kolejną partię pomocy dla Bośni i Hercegowiny.

 

Tym razem wsparcie w postaci mebli trafiło do niewielkiej szkoły w Vitkovci w gminie Teslić. Jak zauważył dyrektor szkoły Vanja Subasic „…polscy żołnierze wykonują niesamowitą pracę. Niedawno uczyli moich wychowanków o zagrożeniach minowych, a teraz pojawili się z wyposażeniem, którego u nas brakuje.  Jeszcze dobrze nie wypakowali pomocy, a już umówiliśmy się na wspólną akcję profilaktyki higieny zębów. Jestem pod wrażeniem ich skuteczności.”

 

Kolejną akcję podsumował dowódca zespołu kpt. Tomasz Gabrych: „Sekcja por. Jakuba Stawińskiego, z mł. chor. Krzysztofem Dudzińskim i  st. sierż. Wiktorem Apanowiczem w składzie, to wulkany pozytywnej energii. Skutecznie łączą wykonywanie zadań mandatowych z niesamowitymi pomysłami. To dzięki takiemu zaangażowaniu jesteśmy bardzo pozytywnie postrzegani przez mieszkańców tego zniszczonego przez wojnę domową kraju.”

 

Tekst:  Zespół LOT

Zdjęcia: chor. SAR Sebastian

‹‹ cofnij