AKTUALNOŚCI
12 02 2018
Dowódca Operacyjny z wizytą w Iraku i Kuwejcie
  • drukuj

 

W dniach od 5 do 9 lutego 2018 roku, Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen.dyw. Sławomir Wojciechowski, udał się z wizytą do żołnierzy pełniących służbę w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych w Republice Iraku i Państwie Kuwejt.


Oprócz spotkania z dowódcami kontyngentów i żołnierzami, wyjazd był też okazją do spotkania z ambasadorami: Panią Beatą Peksą - nową ambasador w Iraku, a także Panem Pawłem Lechowiczem - pełniącym od kilku dni urząd ambasadora w Kuwejcie. Rozmowy te dotyczyły współpracy z władzami Iraku i Kuwejtu, szczególnie pod kątem stacjonowania i realizacji zadań przez oba Polskie Kontyngenty Wojskowe. Dowódca Operacyjny RSZ zapoznał się również z aktualną sytuacją polityczno - militarną w rejonie prowadzonych operacji i wymienił poglądy na ten temat z Attaché Wojskowymi.


Kilka dni pobytu w Iraku i Kuwejcie obfitowało w liczne spotkania: z władzami państwowymi, a także lokalnymi, dowódcami Armii Irackiej, przedstawicielami Sił Sojuszniczych. Do ważniejszych należy zaliczyć: rozmowy z gen. Talibem Shaghati Al. Kina - Dowódcą Counter Terrorism Forces w Iraku, a także spotkania z: Zastępcą Dowódcy OIR ds. Rozpoznania i Planowania MG Dirkiem Smithem, przedstawicielem CJTF CJ5 BRIG. Wadem Stothardem, i później z Dowódcą USAF Al Jaber Air Base COL Johnem F. Gonzalesem, a na koniec spotkanie z COL Christopherem D. Gideonsem - Dowódcą US Marine Corps w bazie Al Jaber.


Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen.dyw. Sławomir Wojciechowski, mimo napiętego harmonogramu pobytu, znalazł również czas na spotkania z żołnierzami PKW pełniącymi służbę w Iraku i Kuwejcie.

 

Tekst i zdjęcia mjr Adriana Wołyńska

‹‹ cofnij