AKTUALNOŚCI
12 02 2018
Bieganie w Afganistanie
  • drukuj

 

W dniu 10.02.2018r. o godz. 5.30 w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Afganistanie odbył się „Ćwierćmaraton Komandosa”, którego polska, czwarta już edycja miała miejsce 20.01.2018r. w m. Czarne.

 

Na starcie biegu stanęło 27 zawodników (w tym dwóch amerykańskich żołnierzy i jeden pracownik cywilny), którzy zmierzyli się z dziesięciokilometrową trasą. Uczestnicy biegu ubrani byli w kompletne umundurowanie oraz dodatkowo musieli posiadać minimum 10 kg obciążenia.

 

Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg, a na mecie Dowódca PKW płk Grzegorz Potrzuski wręczył wszystkim zawodnikom okolicznościowe medale i dyplomy, które zapewnili: miasto Czarne oraz Wojskowy Klub Biegacza „Meta” w Lublińcu.

 

Głównym organizatorem afgańskiej edycji „Ćwierćmaratonu Komandosa” była porucznik Magdalena Wawrzyniak z 10 Brygady Logistycznej w Opolu. Zorganizowanie afgańskiej edycji biegu było możliwe dzięki pomocy organizatora ww. biegu w Polsce.

 

Ćwierćmaraton Komandosa jest pierwszym z czterech etapów Szlema Komandosa, w skład którego wchodzą: Ćwierćmaraton Komandosa, Półmaraton Komandosa, Maraton Komandosa i Setka Komandosa.

 

24.02.2018r. planowana jest afgańska edycja Półmaratonu Komandosa.

  

Tekst: por. Zbigniew Kuźniar

Zdjęcia: por. Zbigniew Kuźniar, st. szer. Szymon Kościelak

‹‹ cofnij