AKTUALNOŚCI
22 12 2017
Obchody dnia pamięci w PKW Łotwa
  • drukuj

Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa był uczczony również przez żołnierzy wypełniających zadania mandatowe w Republice Łotewskiej.

 

Wieczorem 21.12.2017 r. cały stan osobowy PKW Łotwa stanął na placu apelowym Camp Adazi by uczcić Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. Z pełną powagą i zadumą wspominaliśmy kolegów, którzy odeszli na wieczną warte podczas pełnienia misji zagranicznych. Dowódca PKW mjr Leszek Woźny przemawiał do żołnierzy oraz przybyłych gości z Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej przypominając genezę uroczystości, a mianowicie zamach terrorystyczny, który miał miejsce w okolicach FOB Ghazni w 2011 roku, gdzie życie straciło pięciu polskich żołnierzy X zm. PKW Afganistan.

 

By oddać hołd wszystkim poległym żołnierzom został odczytany apel pamięci oraz została ogłoszona minuta ciszy. Na koniec została oddana salwa honorowa, a po niej żołnierze PKW udali się do kaplicy gdzie odbyła się msza święta w języku polskim, angielskim oraz włoskim, którą celebrował ks. mjr Rafał Kaproń w intencji polskich ale także włoskich żołnierzy, którzy nie powrócili z misji zagranicznych do domu.

 

Tekst i zdjęcia: ppor. Małgorzata Zakrzewska

‹‹ cofnij