AKTUALNOŚCI
11 12 2017
Mikołaj w Kuwejcie
  • drukuj

W niedzielny wieczór, jak co roku, rezydencję Ambasadora RP w Kuwejcie, odwiedził Święty Mikołaj. Była to długo zapowiadana i gorąco oczekiwana przez dzieci polonijne wizyta.

 

Przy dźwiękach kolęd, blasku świątecznych lampek, kolorowych girlandach i rozświetlonej choince ponad 50 dzieci ze Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Kuwejcie, bawiło się i śpiewało podczas tradycyjnego już spotkania mikołajkowego.

 

Gospodarz spotkania, Pani Beata Burchert-Perlińska, Charge d’Affaires a.i. Ambasady RP powitała zaproszone dzieci, które jak zapewniały, wszystkie były grzeczne i pilnie się przez cały rok uczyły.

 

W oczekiwaniu na Mikołaja dzieci odegrały spektakl „Telefony o Ś”, do którego same, pod kierownictwem Iwony Konieczki, napisały fantastyczny scenariusz.

 

Następnie specjalnie powołana komisja w składzie:  Pani Beata Burchert-Perlińska, Konsul RP Sebastian Kmita - III sekretarz, oraz przedstawiciel Polskiego Kontyngentu Wojskowego stacjonującego w Kuwejcie - zastępca dowódcy ppłk pil. Arkadiusz Pietrzak, po burzliwych naradach, wybrała najpiękniejsze i najbardziej oryginalne ozdoby choinkowe. Młodzi artyści wykazali się dużą pomysłowością oraz estetyką wykonania prac, i oryginalnością w ich tworzeniu.

 

Mikołaj, jak zwykle nie zawiódł. Po spektaklu oraz wręczeniu nagród za najpiękniejsze ozdoby choinkowe, rozdał wszystkim dzieciom torby z prezentami i cierpliwie pozował do zdjęć. Nie zabrakło świątecznego poczęstunku – polskich pączków, ciastek i owoców. Roześmiane i szczęśliwe twarze dzieci mówiły same za siebie – to był udany, magiczny wieczór.

 

Szkoda, że Mikołaj pojawia się w Ambasadzie tylko raz w roku…

 

Tekst i zdjęcia: ppor. Sonja Rybakowska

 

 

‹‹ cofnij