AKTUALNOŚCI
17 11 2017
Dziecięce serca dla żołnierzy
  • drukuj

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Poniatowie własnoręcznie zrobili kartki z życzeniami dla żołnierzy VI zmiany PKW Afganistan RSM. Ich kolorowe, szczere i serdeczne życzenia trafiły do żołnierzy pełniących słuzbę na misji.

 

Dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie, pułkownik Piotr Fajkowski powiedział: - Kiedy ujrzeliśmy rękodzieła małych artystów, to nas będących daleko od swoich rodzin, wypełniających powierzone zadania i zmagających się z trudami wojskowej służby, ogarnęła radość i wzruszenie. Kartki były bardzo pomysłowo wykonane, co świadczy o dużej wyobraźni „maluchów”. Treści przedstawione na kartkach pokazują, że dzieci rozumieją, czym jest służba poza granicami naszego kraju, połączona z rozłąką z najbliższymi.

 

Pułkownik Piotr Fajkowski, wysłał na adres Dyrektor Szkoły Podstawowej w Poniatowie, Pani Sylwii Antoszewskiej oraz do Burmistrza Urzędu Gminy i Miasta Żuromin - Pani Anety Goliat, podziękowanie dla małych autorów.

 

Żołnierze VI zmiany PKW Afganistan RSM składają wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz osobom, które włączyły się w to przedsięwzięcie, serdeczne podziękowania za piękny symbol pamięci, a zarazem wyraz uznania dla ciężkiej służby w Afganistanie.

 

Tekst i zdjęcia: kpt. mar. Daniel Mazur

 

‹‹ cofnij