AKTUALNOŚCI
10 11 2017
Wizyta oraz kontrola w PKW Afganistan RSM
  • drukuj

 

W dniach 06 - 08 listopada 2017 r. w PKW Afganistan RSM przebywała delegacja polskich oficerów z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, na czele z pułkownikiem Bogdanem Dziewulskim. Zadaniem oficerów było sprawdzenie poziomu wykonywania obowiązków mandatowych przez polskich żołnierzy.

 

Dowódca VI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan RSM  pułkownik Piotr Fajkowski zameldował o stanie realizacji zadań i przygotowaniu Kontyngentu do dalszego  działania zgodnie z przeznaczeniem.

 

 

Podczas trzydniowego pobytu przedstawiciele Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, poza czynnościami kontrolnymi, zapoznali się również z warunkami służby polskich żołnierzy oraz ich zasadniczym sprzętem i wyposażeniem.

 

Na koniec pobytu w Polskim Kontyngencie Wojskowym, w ramach zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, pułkownik Bogdan Dziewulski na ręce Dowódcy Kontyngentu, złożył życzenia wszystkim żołnierzom służącym w Afganistanie, życzył szczęścia żołnierskiego oraz szczęśliwego powrotu do kraju po zakończeniu misji.

 

Polski Kontyngent Wojskowy odwiedził również Dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych gen. bryg. Wojciech Marchwica, który dowodził I zm. PKW Afganistan RSM. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń obu oficerów, w tym obszarze działania.

 

tekst: kpt. mar. Daniel Mazur

zdjęcia: kpt. mar. Daniel Mazur

 

‹‹ cofnij