AKTUALNOŚCI
07 11 2017
Pomoc dla szkoły w gminie Doboj
  • drukuj

 

W dniu 6 listopada br. Zespół Łącznikowo-Obserwacyjny XIV zmiany PKW EUFOR ALTHEA z Doboju, we współpracy z CIMIC Dowództwa Operacyjnego RSZ oraz stowarzyszeniem „Szkoły dla Pokoju”, dostarczył meble i sprzęt potrzebny do wyposażenia szkoły w miejscowości Sjenina.

 

 

Pomoc jaka dotarła z Polski pozwoli nam na prowadzenie zajęć w godnych warunkach, które do tej pory były dalekie od standardów europejskich - powiedziała dyrektor szkoły pani Mevlida Dervisefendic. Oprócz podstawowego wyposażenia szkoły żołnierze Zespołu przekazali również materiały biurowe oraz odzież dla najuboższych dzieci.  

 

Pomimo tego, że od wojny w Bośni i Hercegowinie minęło ponad 20 lat, to kraj ten w dalszym ciągu potrzebuje pomocy innych krajów i organizacji pozarządowych, aby zapewnić swoim obywatelom bezpieczeństwo oraz godne życie. W ocenie polskiego Zespołu LOT, największym problem jest emigracja młodych ludzi, którzy opuszczają ten kraj w poszukiwaniu lepszych warunków życia. Dlatego bardzo ważne jest inwestowanie w najmłodsze pokolenie i umożliwianie rozwoju w godnych warunkach. Poprzez szereg akcji, które są podejmowane, obecność naszych żołnierzy pozytywnie wpływa na wizerunek Polski w rejonie misji ALTHEA. Dostarczenie pomocy z naszego kraju, było kolejną cegiełką w budowaniu tego korzystnego obrazu - podsumował akcję dowódca zespołu kpt. Tomasz Gabrych.

 

Tekst: kpt. Tomasz Gabrych

Zdjęcia: sierż. Wiktor Apanowicz  

‹‹ cofnij