AKTUALNOŚCI
07 08 2017
Żołnierze VI zm. PKW Afganistan RSM wyróżnieni za udział w Spur Ride
  • drukuj

 

Blisko miesiąc po ukończeniu na terenie bazy BAF w Bagram marszu kawaleryjskiego (Spur Ride) zorganizowanego przez  Dowództwo  1 Dywizji Kawalerii US Army, w dniu 05 sierpnia 2017 r. uczestnicy marszu z VI zm. PKW Afganistan RSM wzięli udział w uroczystości wręczenia certyfikatów za udział w tym ważnym dla wszystkich kawalerzystów wydarzeniu.

 

W ramach ceremonii zorganizowano specjalny koncert zespołu z 1 Dywizji Kawalerii, który umilał wszystkim uczestnikom czas przed uroczystym wręczeniem certyfikatów. Należy zaznaczyć że Polscy żołnierze byli jedynymi obcokrajowcami, którzy ukończyli Spur Ride na terenie BAF Bagram.

 

Po całej ceremonii żołnierze z Best Team A-19 z US Army sprawili polskim uczestnikom marszu nie lada niespodziankę, wręczając im kawaleryjskie ostrogi, które zostały żołnierzom założone w tradycyjny sposób czyli kiedy żołnierz znajdował się w pozycji w podporze przodem.

           

Ponadto dowódca 2 plutonu ochrony Guardian Angels ppor. Wojciech Stempniewski został przez Amerykanów wyróżniony dyplomem i koszulką sportową wraz z odznaką sprawności fizycznej za uzyskanie z egzaminu z wychowania fizycznego (według wymogów US Army) 90% obowiązującej normy w każdej z 3 konkurencji.

 

Spur Ride jest tradycją kawalerską w Armii Stanów Zjednoczonych od samego początku istnienia tej formacji. Dla każdego nowego żołnierza kawalerii, marsz jest sposobem na sprawdzenie indywidualnych umiejętności zarówno fizycznych, jak i psychicznych oraz swego rodzaju ,,chrztem” potwierdzającym jego przynależność do rodziny kawalerzystów.

 

 

‹‹ cofnij