AKTUALNOŚCI
11 07 2017
Awans na oficera starszego w PKW RSM Afganistan
  • drukuj

W dniu 11 lipca 2017 roku, podczas uroczystego apelu, w obecności całego stanu osobowego TF WE, dowódca VI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego (PKW) Afganistan RSM wręczył akt mianowania na stopień majora dowódcy Narodowego Elementu Wsparcia Logistycznego (NEWL) kapitanowi Maciejowi Kosmenda.

 

Pułkownik Piotr Fajkowski pogratulował nowo mianowanemu oficerowi starszemu awansu oraz życzył sukcesów w dalszej działalności służbowej. Z kolei major Maciej Kosmenda, z okazji przejścia do korpusu oficerów starszych, zaprosił cały stan osobowy TF WE na symboliczny poczęstunek w postaci tortu, który zrobili żołnierze NEWL.

 

Apel był również okazją do złożenia życzeń sierżantowi Krzysztofowi Dąbrowskiemu, który obchodził 20-lecie służby wojskowej.

 

***

 

Major Maciej Kosmenda służbę wojskową rozpoczął w 1991 roku w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Pierwsze stanowisko służbowe, jako dowódca plutonu, objął w 10 Batalionie Remontowym. W latach 1999 – 2001 pełnił obowiązki szefa sekcji zaopatrywania w misji na Bałkanach odpowiednio w ramach PKW KFOR i PJW Kosowo. Na przełomie 2003 i 2004 roku w ramach PKW Irak uczestniczył w misji poza granicami kraju, gdzie pełnił obowiązki oficera sekcji logistyki. W czerwcu 2006 roku ponownie uczestniczył w misji poza granicami kraju tym razem w Islamskiej Republice Afganistanie, gdzie obecnie znajduje się po raz czwarty z czego po raz drugi na stanowisku Dowódcy Narodowego Elementu Wsparcia Logistycznego w ramach PKW Afganistan RSM.  Od 10 lipca 2017 roku wyznaczony na stanowisko Szefa Sekcji Logistyki (S-4) 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, z dniem objęcia obowiązków awansowany do stopnia majora. 

‹‹ cofnij