AKTUALNOŚCI
16 06 2017
Uroczystość Bożego Ciała w PKW
  • drukuj

 

 

KOSOWO

 

W bazie CMLT w Novo Selo miało miejsce religijne wydarzenie związane z kultem Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

 

O godz. 11:00 przed kaplicą świętego Krzysztofa zgromadziła się społeczność wojskowa celem wzięcia udziału w celebracji Mszy Świętej oraz procesji eucharystycznej. W wydarzeniu wzięli udział żołnierze XXXVI zmiany PKW KFOR, policjanci pełniący służbę w ramach EUFOR oraz dowództwo KFOR z BG Christianem Rienerem na czele i goszczącej nas bazy reprezentowane przez LTC Laszlo Szalontaia.

 

Mszę Świętą sprawował ks. por. Sławomir Bylina, który w homilii podkreślił rolę obecności Chrystusa w naszym codziennym życiu. "Za chwilę będziemy świadkami kolejnego cudu, którego może doświadczyć każdy z nas wpatrując się w Jezusa Chrystusa obecnego w postaci Eucharystii" - tymi słowami rozpoczął kazanie ksiądz kapelan.

 

Następnie wierni wyruszyli w drogę do czterech ołtarzy, które zostały przygotowane przez polskich żołnierzy. Lokalizacji każdego z punktów procesji nie była przypadkowa, ponieważ każdy z nich został zbudowany przez żołnierzy: Żandarmerii Wojskowej z Policją, Sekcji Medycznej, Kompanii Manewrowej oraz NSE. Dodatkową motywacją budowniczych dekoracji była rywalizacja w konkursie na najpiękniejszy wystrój ołtarza, którą wygrała Kompania Manewrowa.

 

Tekst: ks. por. dr Sławomir Bylina, ppor. Szymon Niewada

Zdjęcia: st. szer. Sebastian Brzezina

 

AFGANISTAN

 

 

Żołnierze pełniący służbę w ramach VI zm. PKW Afganistan RSM  uczestniczyli w procesji Bożego Ciała w Afganistanie. Procesja została poprzedzona Mszą Świętą w kaplicy na terenie PMC w Bagram, którą celebrował kapelan VI zm. ks. por. Krzysztof Ziobro wraz z kapelanem US Army ks. ppłk Rajmundem Kopcem, który pochodzi z naszego kraju.

 

 

– Życzę wam i również sobie, aby Najświętszy Sakrament dodawał nam sił w wykonywaniu obowiązków na terenie działania polskich żołnierzy w Afganistanie – powiedział kapelan.

 

 

Mimo, że dzisiejsza uroczystość była normalnym dniem służby dla polskich żołnierzy to Msza zgromadziła wielu żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie 4 ołtarzy.

 

 

Procesja zakończyła się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem wszystkich zebranych oraz poświęceniem i wręczeniem dewocjonaliów i żołnierskich powierników.

 

 

 

‹‹ cofnij