AKTUALNOŚCI
19 05 2017
Wycieczka w Orlik-7
  • drukuj

W środę, 17 maja 2017 roku, polskich żołnierzy wykonujących swoje zadania w ramach misji Orlik-7 odwiedzili żołnierze i pracownicy cywilni jednostki woskowej z pobliskiej miejscowości Poniewież. 

 

Wizyty  żołnierzy z jednostek wojskowych z Litwy stały się już tradycją w trakcie pełnienia misji przez polskich żołnierzy.

 

Począwszy od pierwszego polskiego kontyngentu wojskowego Orlik-1, wycieczki te przybrały charakter niemal regularnych, cotygodniowych odwiedzin. W trakcie takich wizyt żołnierze i pracownicy cywilni dowiadują się w jakim celu ta misja została utworzona i jakie zadania wykonują polscy żołnierze.

 

Oczywiście największą atrakcją dla odwiedzjących jest zapoznanie się z polskim wyposażeniem, ze szczególnym uwzględnieniem samolotów F16, które są najnowocześniejszymi wersjami tego typu samolotu w Europie. Dla zdecydowanej większości odwiedzających bazę jest to pierwsza okazja do obejrzenia z bliska prawdziwego samolotu bojowego oraz do zapoznania się z jego podstawowymi parametrami technicznymi.

 

Swoich podopiecznych - dwa sokoły - zaprezentował także nasz sokolnik Pan Rafał z Gdańska. Jego podopieczni na tyle spodobali się odwiedzającym, że Ci chętnie robili sobie z nimi zdjęcia.

 

Rzecznik prasowy PKW ORLIK 7

kpt. Michał PATAJ

‹‹ cofnij