AKTUALNOŚCI
16 05 2017
Rotacja w PKW KFOR
  • drukuj

 

Żołnierze w ramach XXXV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Republice Kosowa wykonywali zadania mandatowe od listopada 2016 r. Grupa ponad 250 żołnierzy przez pół roku, z dala od ojczyzny i swoich rodzin, realizowała zadania na rzecz wsparcia pokoju w składzie Wielonarodowej Grupy Bojowej Wschód.

 

15 maja 2017 r.w bazie Camp Maréchal de Lattre de Tassigny w Novo Selo odbyło się pożegnanie pierwszej rotacji żołnierzy wyjeżdżających do kraju. Grupa 72 osób w godzinach popołudniowych odleciała z lotniska wojskowego w Prisztinie.

 

 W piątek 12 maja br. podczas rozprowadzenia dowódca PKW ppłk Mariusz Janikowski wyróżnił zasłużonych żołnierzy pamiątkowymi ryngrafami, listami gratulacyjnymi oraz pochwałami. 

 

 „Służba na misji to nie lada wyzwanie dla każdego żołnierza. Rozłąka z rodziną, nowe środowisko pracy, obcy kraj i nieznana kultura to tylko niektóre czynniki mające wpływ na służbę poza granicami kraju. Przez pół roku daliście się poznać jako wyjątkowo zdyscyplinowani i wyszkoleni żołnierze. To wasze fachowe podejście do służby wpłynęło na wysoką ocenę polskiego żołnierza w środowisku międzynarodowym. Za każdym razem, niezależnie czy było to wykonywanie zadań mandatowych, szkolenie czy zawody sportowe, dawaliście z siebie wszystko. Wielokrotnie udowodniliście, że chcieć to móc. (...) Dziękuję wam za wasze zaangażowanie, dyscyplinę i profesjonalne podejście do służby" - powiedział dowódca PKW ppłk Mariusz Janikowski.

 

Tekst i zdjęcia: por. Kamila Makowiecka-Fijołek

‹‹ cofnij