AKTUALNOŚCI
11 05 2017
Wspólne patrole z lokalnymi siłami bezpieczeństwa
  • drukuj

 

09 maja 2017 r. na terenie Army Hall w centrum Sarajeva, odbyła się uroczystość „Bosnia and Herzegovina and European Union Ceremony – Sustainable Stability” organizowana corocznie przez siły EUFOR-u stacjonujące na terenie Bośni i Hercegowiny.

 

Uroczystości organizowane są w celu uczczenia pamięci wszystkich żołnierzy którzy ponieśli śmierć podczas służby wojskowej, a także podkreślenia jak ważna jest współpraca pomiędzy siłami EUFOR, a Armią Bośni i Hercegowiny, mająca na celu utrzymanie pokoju oraz wsparcie w rozwoju bośniackiej armii.

 

Ceremonia została zabezpieczona wspólnie, przez Międzynarodową Grupę ŻW stacjonującą w Camp Butmir  Sarajevo oraz lokalną Policję Wojskową. Połączony wysiłek przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa i porządku w stolicy kraju. Był jednocześnie okazją do kształtowania świadomości prawnej lokalnych funkcjonariuszy oraz wyrabiania wśród nich nawyków konieczności wymuszania przestrzegania prawa przez obywateli BiH.

 

Wspólna obecność MGŻW oraz lokalnej Policji Wojskowej na ulicach Sarajewa wpływa  na poprawę wizerunku tych sił w oczach społeczeństwa, co jest bardzo istotne na tym etapie misji.

 

Tekst: por. Tomasz Nowak

Zdjęcia: chor. Sławomir Szwagrzak

‹‹ cofnij