AKTUALNOŚCI
15 03 2017
Wizyta szefa sztabu KFOR
  • drukuj

 

W Polskim Zespole Łącznikowo-Monitorującym LMT stacjonującym w Field House w Brezovicy odbyła się wizyta koordynacyjna pełniącego obowiązki szefa sztabu KFOR oraz oficerów z kwatery głównej KFOR.

 

Pułkownik Jose Benros po raz pierwszy odwiedził polski zespól LMT. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania z nową siedzibą Polaków oraz prezentacji rejonów odpowiedzialności poszczególnych sekcji oraz zadań jakie realizuje Zespół Łącznikowo-Monitorujący.

 

Wizyta miała charakter koordynacyjny, mający na celu zapoznanie Szefa Sztabu z rejonem odpowiedzialności, aby jeszcze lepiej planować i ukierunkować przyszłe wspólne działania, a także omówić współpracę z lokalną społecznością. Szef Sztabu przedstawił główne wytyczne dowódcy KFOR dotyczące działalności zespołów LMT. Była to także doskonała okazja do wymiany doświadczeń i informacji rozpoznawczych, a także zapoznanie z ogólną sytuacją w gminach pozostających w rejonie odpowiedzialności Polskiego Zespołu Łącznikowo-Monitorującego.

 

Pułkownik Jose Benros podkreślił, że jest pod ogromnym wrażeniem działalności polskiego zespołu LMT. "Jesteście jednym z najlepszych zespołów LMT, jestem dumny że mogę pracować z takimi profesjonalistami" - powiedział Szef Sztabu KFOR. Kolejnym punktem spotkania była wizyta w lokalnym przedsiębiorstwie -  Ski Centar Brezovica oraz zwiedzanie cerkwi pw. Świętego Mikołaja w miejscowości Štrpce i spotkanie z popem. 

 

Tekst: por. Kamila Makowiecka-Fijołek

Zdjęcia: KFOR

‹‹ cofnij