AKTUALNOŚCI
13 03 2017
Polska flaga w bazie Fenty
  • drukuj

 

11 marca 2017 roku o godz. 11 czasu lokalnego dokonano uroczystego podniesienia polskiej flagi w bazie Fenty. Każdemu polskiemu żołnierzowi serce zaczęło bić mocniej na widok wciąganej  na maszt biało-czerwonej flagi.

 

W uroczystości uczestniczyli wszyscy żołnierze amerykańscy, którzy pełnią służbę w PAT (Police Advice Team), w tym także dowódca płk Jason Blevis oraz dwóch polskich policyjnych doradców z Żandarmerii Wojskowej wraz z delegacją żołnierzy z bazy Gamberi.

 


W trakcie uroczystości dowódca PAT płk Jason Blevis podkreślił, że "...jest to dzień niezwykle ważny, w którym chcemy uhonorować Waszą obecność. To dowód na to, że polski żołnierz jest zauważany, doceniany za  jego wkład i zaangażowanie podczas wykonywania zadań mandatowych w tak trudnych warunkach...". Na zakończenie uroczystości dowódca PAT zaprosił polskich żołnierzy na wspólny posiłek.Baza Fenty położona jest w prowincji Nangarhar w Afganistanie i jest jedną z czterech baz, w której służą polscy żołnierze. Baza ta bezpośrednio podlega pod dowództwo TAAC-E (Train Advise Assist Command-East) znajdujące się w TB  Gamberi.tekst: kmdr ppor. Rafał Prętnik

zdjęcia: mjr Marcin Szczerba

‹‹ cofnij